Haber

Etimesgut Askeri Havalimanı’ndan 6 uçak, deprem bölgesine yardım malzemesi götürmek için havalandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen bölge için oluşturduğu “hava yardım koridoru” kapsamında bugün Etimesgut Askeri Havalimanı’ndan 6 uçakla arama kurtarma ve sağlık ekibi sevk edildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulan Afet Acil Kriz Masası çalışmalarını sürdürüyor.

Depremle ilgili taleplere masa üzerinden yanıt verilirken, depremin hemen ardından oluşturulan “hava yardım koridoru” kesintisiz olarak çalışarak arama kurtarma ekipleri ve yardım malzemelerini bölgeye ulaştırıyor.

Deprem bölgesinden dönen askeri uçaklar Ankara Etimesgut Askeri Havalimanı’na iniş yaparken, bazıları yardım götürmek için havalanıyor. Bugün 2’si A400 M, 4’ü CN-235 tipi 6 askeri uçak, depremin yaşandığı illere yardım malzemesi, arama kurtarma ve sağlık ekiplerini ulaştırmak üzere havalandı.

Gönderilen yardım malzemelerinin arasında giysi, eldiven, bere, battaniye, yatak, su, besin maddesi, jeneratör, çorba kasesi, karton bardak ve ceset torbalarının olduğu öğrenildi.

Bölgeye malzeme ve grup sevkiyatları devam ediyor.

camoluk-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu